Podręczniki i pomoce naukowe dla uczniów i nie tylko

WSIP podręczniki znane jest z tego, że w swojej ofercie ma wiele książek. Jakich? Takich, które z powodzeniem mogą być użytkowane przez uczniów w szkołach podstawowych i nie tylko. Co więcej, część z tych książek znaleźć można na liście obowiązkowych. Tak więc jest to wydawnictwo, które dba o uczniów, a także o nauczycieli. I oni muszą w odpowiedni sposób przygotować się do roku szkolnego, a bardzo często pomagają im w tym właśnie pomoce naukowe dostępne we WSiP podręczniki. Chociaż nie o nich dzisiaj będzie mowa, ale o książkach z jakich korzystają uczniowie. Jedna z nich jest szczególnie znana już od naprawdę wielu lat.

Elementarz

Ala ma Asa, a As ma Alę – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej książki. Pomimo tego, że od jej wydania po raz pierwszy, minął ogrom czasu, to i tak wszyscy nadal po ten właśnie elementarz sięgają. Po tą książkę, która została tak starannie napisana przez Mariana Falskiego. Zdecydowana większość osób wie z czym ma do czynienia. Z książką, która stanowi podstawę, jeżeli chodzi o czytanie. Pomimo tego, że na rynku ukazało się już wiele nowszych elementarzy, którzy bazują na metodzie sylabowej, rodzice i tak chętnie sięgają po opracowanie Falskiego, które służy już kolejnym pokoleniom, jeżeli chodzi o czytanie. Tak, to jedna z najbardziej znakomitych propozycji, jeżeli chodzi o WSIP.

Nowe język polski Przeszłość i dziś Młoda polska podręcznik klasa 3 część 2

Skoro już o języku polskim mowa, to warto spojrzeć na podręcznik, który służy nieco starszym uczniom. Jak sam tytuł mówi – odnosi się on do Młodej Polski. Do epoki, która przyniosła wiele znakomitych utworów i wybitnych twórców. Wszystko zostało uporządkowane zgodnie z biegiem wydarzeń. Uczniowie będą więc mieli szansę poznać kulturę i najważniejsze zagadnienia z różnych perspektyw. Takich, które nie raz i nie dwa, na pewno ich zaskoczą. W środku można znaleźć wiele zagadnień, jakie dedykowane są dla uczniów, pomagających znaleźć zrozumienie dla tego, co się działo w danej epoce.